دانلود کتاب قانون مدنی

جزوه تایپ شده قانون مدنی

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود کتاب قانون مدنی

شودقانونگذار مانع از فسخ ازدواج و ورود اتحادیه های حقوقی جدید به همسران نبود. بنابراین ، طلاق مجاز بود ، اما فقط در محدودیت های دقیق ، بنابراین “مقدس ترین قراردادها نباید به اسباب بازی دمدمی مزاجی تبدیل شود.” تنها دلایل طلاق زنا ، محکومیت برای جدی ترین جرایم ، افراط و تفریط مانند عادت ها و هزینه های قمار ، برخورد ظالمانه یا اهانت جدی بود. توافق دو جانبه تحت فشار شخصی ناپلئون ، که قبلا قصد جدایی از همسر اول خود را داشت ، که هیچ فرزندی از او نداشت ، اضافه شد. اما روش طلاق با توافق دوجانبه بسیار طولانی ، پیچیده و پرهزینه بود و پس از شش سال هیچ ازدواج دوم نمی توانست انجام شود.

طلاق در سال ۱۸۱۶ پس از سقوط ناپلئون و احیای سلطنت لغو شد و این پرونده مجدداً برقرار نشد تا سال ۱۸۸۴٫ از ۱۸۸۴ تا ۱۹۷۵ طلاق فقط به دلیل زنای محصنه ، محکومیت به جرم سنگین و ظلم مجاز بود. طلاق با توافق متقابل تا سال ۱۹۷۵ برقرار نشد ، زمانی که اصلاحات جامع قانون طلاق اجازه داد ازدواج با رضایت یا با درخواست یکی از همسران بدون اختلاف از طرف همسر خاتمه یابد ، یا اینکه ازدواج پس از شش سال جدایی از بین رفته باشد یا بعد از شش سال بیماری روانی یکی از همسران ، علاوه بر این ، دلیل اصلی تقصیر است.

بیشتر بدانید!

جانشینی و هدایا دانلود کتاب قانون مدنی
قانون ناپلئونی بسیاری از ایده های انقلاب در مورد جانشینی را پذیرفت. اما فرمول دهنده های آن آنها را با استثناهایی معتدل می کند و آنها را با ایده های رژیم بی نظیر ترکیب می کند .

افسر پلیس: جمع آوری اثر انگشت
بیشتر بخوانید در این موضوع
جرم: قانون مدنی
در حالی که سیستم های حقوقی کیفری اکثر کشورهای انگلیسی زبان مبتنی بر قانون مشترک انگلستان هستند ، سیستم های اکثر کشورهای اروپایی و لاتین …
قانون انقلابی درجانشینی وصیت (۱) که هیچ تمایز توان در داخل املاک و مرحوم، زمین و ساخته شده است: (جانشینی بدون اراده معتبر) بر دو اصل اساسی تکیه احشام در همان شیوه درمان و هیچ حساب شدن از منشاء مالکیت ارضی گرفته ؛ و (۲) است که قسمت مساوی به همه وارثان به همان درجه از قوم و خویشی داده می شود، مزایای حاصلاز طریق برخی آداب و رسوم به اولاد یا فرزندان پسر در حال لغو. با استفاده از این دو اصل ، این کد پیش بینی می کند که یک دارایی باید قبل از هر چیز به فرزندان و فرزندان دیگر منتقل شود. اگر وراث یک درجه قبل از دیگران با همان درجه فوت کرده و فرزندان خود را ترک کنند ، وکالت (این اصل که فرزندان یک وارث متوفی سهم او را به ارث می برند) اعمال می شد. در سایر موارد ، توزیع سرانه انجام شد ، و سهام مساوی به آن وراث با درجه برابر تقسیم می شد.فرزندان نامشروع می توانستند از والدین خود ارث ببرند ، اما فرزندان کمتر از فرزندان مشروع دریافت می کنند و نمی توانند والدین خود متوفی و ​​خواهران و برادران او را قطع کنند. با اصلاحاتی در دهه ۱۹۷۰ ، حقوق فرزندان نامشروع برای دستیابی به والدین خود تا حد زیادی با حقوق فرزندان قانونی یکسان شده است.دانلود کتاب قانون مدنی

طبق این کد ، همسر فقط در صورت عدم وجود اشخاصی که با درجه فوت شده تا درجه ای که قانون تعیین کرده است ، می تواند موفق شود. بنابراین یک همسر زنده مانده اگر هیچ هدیه یا میراثی به او تعلق نگرفته بود در وضعیت ضعیفی قرار داشت ، اگرچه تحت رژیم قانونی ازدواج او نیمی از املاک جامعه را دریافت کرد که تمام گفتگوهای هر دو همسر در آن سقوط می کرد. حقوق همسر بازمانده در دوره های مختلف قرن بیستم افزایش یافت. به طور کلی ، همسران بازمانده حداقل حق دارندحق انتفاع (مشابه بهره مادام العمر) از یک چهارم اموال به جا مانده از متوفی. بازمانده اگر فرزندی نباشد و اگر فقط در یک طرف از خانواده متوفی باقی مانده باشد ، نیمی از املاک را به ارث می برد. اگر متعهد در درجه خاصی از خویشاوند خویشاوندی باقی نگذارد ، همسر زنده مانده کل دارایی را دریافت می کند.

وصیت نامه ها ممکن است رسمی یا غیررسمی باشد. وصیت نامه های شاهد نبوده معتبر هستند ، مشروط بر اینکه در همه جا دست نوشته شده و به دست خود موصی مورخ و امضا شده باشند. وصیت نامه در اثر فوت موصی م effectiveثر است و نیازی به قضاوت ندارد. آزادی در اختیار داشتن اموال با وصیت یا هدیه به منظور محافظت از فرزندان و فرزندان دیگر و همچنین والدین و مادربزرگ ها و مادربزرگ ها و مادربزرگ ها که باید نسبت معینی مجاز باشند ، محدود است.

ویژگی
نظام پیچیده تعهدات و حقوقی که رژیم منحصر به فرد از فئودالیسم به ارث برده بود ، توسط انقلاب رد شد ، که نظامی را بازسازی کرد که از قوانین روم الگوبرداری شده بود .دانلود کتاب قانون مدنی

تنها طبقه بندی کالاها ، طبقه اصلی کالاهای غیر منقول است (که به عنوان داشتن مکان ثابت در فضا تعریف می شوند) و منقول (که شامل کلیه کالاهایی است که غیر منقول نیستند). برخلاف پیچیدگی های “فئودالیست” در قانون عادی ، رابطه عادی بین اشخاص و اشیا وجود داردمالکیت ، که به عنوان یک حق کامل ، مطلق ، آزاد و ساده تعریف می شود. اما ، مانند قانون سایر ملل مدرن ، استفاده از مالکیت تحت انواع محدودیت هایی است که برای منافع عمومی اعمال می شود. انتفاع ، یا عبودیت ، ممکن است ، اما حقوق در یک ملک هرگز شخصی را که به او واگذار شده است ، هر کاری نمی کند. در این کد آمده است که حق سرویس “شهریه ای است که برای استفاده و تسهیلات املاک دیگری که متعلق به مالک دیگری است ، بر املاک واریز می شود” و تأکید می کند که “عوارض هیچگونه برتری یک املاک بر دیگری را تعیین نمی کنند.”اگر مالک با حسن نیت اعتقاد داشته باشد که مالک واقعی است ، ممکن است در ۱۰ یا ۲۰ سال عنوان در زمین حاصل شود. بعلاوه ، خریدار صادقانه اموال منقول بلافاصله صاحب آن می شود و هیچ کس نمی تواند عنوان بهتری نسبت به او ثابت کند مگر اینکه مال از بین رفته یا به سرقت رفته باشد.

بخش در وام های رهنی در قانون مدنی ضعیف بود. اساسنامه ای عالی از دوران انقلابی در سال ۱۷۹۸ برای ایجاد یک سیستم ثبت نام برای تمام نقل و انتقال عناوین زمین و رهن املاک و مستغلات ایجاد شد. این یک خریدار زمین را قادر می سازد تا بفهمد آیا از یک مالک عادی خرید می کند یا اینکه زمین در رهن است. اگر اینگونه بود ، خریدار می توانست با ارائه قیمت به رهن ، عنوان خود را پاک کند.

تهیه کنندگان کد این سیستم ثبت اجباری را حفظ کرده اند ، اما فقط برای هدایا و وام های قراردادی. فروش املاک و مستغلات و تعدادی از وامهای قانونی مشمول ثبت نمی شود. این شکاف اطلاعات کافی برای طلبکاران یا خریداران احتمالی را به همراه نداشت. تنها پس از انجام اصلاحات در سالهای ۱۸۵۵ ، ۱۹۳۵ ، ۱۹۵۵ و ۱۹۶۷ بود که یک سیستم تبلیغاتی جامع ، اگرچه هنوز کاملاً قابل اعتماد نیست ، برای رهن و نقل و انتقال اموال غیر منقول وجود دارد.دانلود کتاب قانون مدنی

قراردادها وشکنجه
انقلاب فرانسه بدون هیچ تغییری به قانون در این زمینه نسبتا غیر سیاسی است. طراحان این قانون صرفاً قانونی را بیان کردند که در طی قرن ها تدوین شده و نویسندگان قبلاً آن را تجزیه و تحلیل کرده بودند.

اصول اساسی قانون قرارداد غیررسمی بودن و آزادی است. اما مورد دوم محدود است ، اما در صورت درخواست سیاست عمومی. در این قانون آمده است: “توافقنامه هایی که به طور قانونی منعقد شده اند ، تأثیر قوانین بر کسانی که آنها را منعقد می کنند ، است.” کل موضوع جرایم جنایی فقط در پنج مقاله کوتاه بررسی شده است. مبنای کلی برایمسئولیت به شرح زیر است: “هرگونه اقدام شخصی که موجب صدمه به دیگری شود کسی را که از طریق تقصیر وی آسیب دیده است مکلف به جبران خسارت می کند.” مقالات بعدی در این کد مسئولیت خسارات ناشی از اشیا، ، حیوانات ، کودکان و کارمندان را تنظیم می کند. این که به استناد همین چند ماده ، سیستم کاملی از قانون بزهکاری را بسازند ، به دادگاه ها سپرده شد .دانلود کتاب قانون مدنی