دانلود کتاب شفای زندگی PDF

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

داده ایم.
⦁ با شخصی یکی دو بار بیرون می رویم و دیگر هرگز تماس نمی گیرد. ما فکر می کنیم که مشکلی داریم.
⦁ ازدواج مان به طلاق منجر می شود و ما فکر می کنیم که شکست خورده ایم.
⦁ ما می ترسیم که درخواست افزایش حقوق کنیم.
⦁ بدن ما شبیه به بدن مدل های مجلات معروف جی‌کیو یا وُگ نیست و ما از آن احساس بی ارزشی می کنیم.
⦁ کاری انجام نمی دهیم و حداقل سعی خودمان را نمی کنیم و باز هم به خود می گوییم که “به اندازه کافی خوب نیستیم”.
⦁ ما از صمیمیت می ترسیم و اجازه نمی دهیم کسی بیش از حد به ما نزدیک شود ، بنابراین ما رابطه های جنسی ناشناس داریم.
⦁ ما نمی توانیم تصمیم بگیریم زیرا مطمئن هستیم که اشتباه این کار را انجام می دهیم.
کم شمردن ارزش خود را چگونه بیان می کنید؟ دانلود کتاب شفای زندگی PDF

⦁ بی نقص مثل نوزادان
وقتی بچه کوچیکی بودی چقدر کامل بودی.
نوزادان برای کامل بودن نیازی به هیچ کاری ندارند. آنها در حال حاضر کامل هستند ، و طوری رفتار می کنند که گویی همه چیز را می دانند. آنها می دانند که مرکز توجه کائنات هستند. از درخواست آنچه می خواهند نمی ترسند. آنها آزادانه احساسات خود را بیان می کنند. شما می دانید وقتی کودکی عصبانی می شود – در واقع ، تمام محله آن را می فهمند. شما همچنین می دانید که نوزادان چه زمانی خوشحال می شوند ، زیرا لبخندهای آنها به یک اتاق روشنائی می بخشد. آنها مملو از عشق هستند. اگر به کودکان کوچک محبت نکنند، خواهند مرد. وقتی بزرگتر شدیم ، یاد می گیریم بدون عشق زندگی کنیم ، اما نوزادان آن را تحمل نخواهند کرد. نوزادان همچنین هر قسمت از بدن خود ، حتی مدفوع خود را دوست دارند. آنها شهامت باورنکردنی دارند. شما هم اینجوری بودی، همه ما همینطور بودیم. سپس ما شروع به گوش دادن به بزرگسالان اطرافمان کردیم که ترسیدن را یاد گرفته اند و ما شروع به انکار بزرگی خودمان کردیم. من هرگز باور نمی کنم وقتی درمانجو ها سعی می کنند من را قانع کنند که چقدر وحشتناک یا چقدر غیر قابل تحمل هستند. کار من این است که آنها را به زمانی برگردانم که می دانستند چگونه واقعاً خودشان را دوست داشته باشند.

⦁ تمرین : آینه
بعد ، من از درمانجو ها می خواهم که یک آینه کوچک بردارند ، به خود نگاه کنند ، و نام خود را بگویند و این جمله را بگویند “من تو را دقیقاً همانطور که هستی دوست دارم و می پسندم.” این برای بسیاری از افراد بسیار دشوار است. به ندرت با واکنش آرام مواجه می شوم ، چه برسد که از این تمرین لذت ببرند. برخی گریه می کنند یا بغض آن ها را می گیرد ، برخی عصبانی می شوند ، برخی ویژگی ها یا خصوصیات خود را کوچک می شمارند ، برخی اصرار دارند که نمی توانند این کار را انجام دهند. در یک مورد حتی یک مرد آینه را به آن طرف اتاق پرتاب کرد و می خواست فرار کند. چند ماه طول کشید تا بتواند در آینه با خودش رابطه برقرار کند.
سالها به آینه نگاه می کردم تا فقط آنچه را در آنجا می دیدم نقد کنم. با یادآوری ساعتهای زیادی که برای برداشتن ابروهایم صرف می کردم ، اکنون به سختیانجام این کار را قبول می کنم. حالا یادم می آید که نگاه کردن به چشمان خودم را می ترساند. این تمرین ساده خیلی چیزها را به من نشان می دهد. در کمتر از یک ساعت ، می توانم به برخی از موضوعات اصلی زیر مشکل بیرونی برسم. اگر فقط روی سطح مشکل کار کنیم ، می توانیم زمان زیادی را برای تمرین تک تک جزئیات صرف کنیم. و در لحظه ای که فکر می کنیم همه چیز “درست” شده است ، مشکل در جای دیگری ظاهر می شود.

⦁ ” مشکل ” به ندرت یک مشکل واقعی است
او خیلی نگران ظاهر و خصوصاً دندانهایش بود. او از پیش این دندانپزشک به آن دندانپزشکی رفت ، احساس کرد که همه آنها باعث بدتر شدن وضعیت سلامتی او شده اند. بینی خود را عمل کرد و از نتیجه آن راضی نبود. هر متخصص عقیده خود را نسبت به زشت بودن آن می داد. مشکل او ظاهر او نبود ، بلکه این که متقاعد شده بود مشکلی در او وجود ندارد.
زن دیگری بود که وقتی نفس می کشید بوی نامطبوعی احساس می شد. بودن در کنار او راحت نبود. او در حال تحصیل برای کشیش شدن بود و رفتار بیرونی او متدین و مذهبی وار بود. در زیر این، جریانی از خشم و حسادت بود که گاه و بیگاه ناگهان ابراز می شد و وقتی فکر می‌کرد که ممکن است کسی او را تهدید کند. افکار درونی او از طریق نفسش بیان می شد ، و حتی وقتی تظاهر به عشق ورزیدن می کرد صورتی تهاجمی داشت. هیچ کس به جز خودش او را تهدید نکرد. دانلود کتاب شفای زندگی PDF
پسر جوانی بود که فقط ۱۵ سال داشت که مادرش او را با بیماری هاجکین و در حالی که سه ماه از زندگی اش باقی مانده بود پیش من آورد. مادرش کاملاً عصبی و پر تنش بود و کنار آمدن با او دشوار بود ، اما پسرش پر نشاط و باهوش بود و می خواست زندگی کند. او مایل بود هر کاری را که به او گفتم انجام دهد ، حتی حاضر بود طرز فکر و صحبت کردنش را تغییر دهد. پدر و مادرش جداشده بودن، همیشه با هم دعوا می کردند و او واقعاً محیط زندگی که بشود آن را خانه نامید نداشت. او به شدت می خواست بازیگر شود. رویای کسب شهرت و ثروت را داشت و مهم تر از آن تجربه شادی آرزوی او بود. او فکر می کرد تنها در صورت شهرت داشتن می تواند مقبول و ارزشمند باشد. من به او آموختم که خودش را دوست بدارد و بپذیرد و حالش خوب شد. او اکنون بزرگ شده و در تئاتر برادوِی بر روی سن می رود. همانطور که یاد گرفت تجربه لذت بودن از خود را داشته باشد ، قسمت های نمایشنامه ها برای او قابل درک شد.
اضافه وزن مثال خوب دیگری است که نشان می دهد چگونه می توانیم انرژی زیادی را برای اصلاح مشکلی که مشکل اصلی نیست هدر دهیم. افراد اغلب سالها و سالها با چربی مبارزه می کنند و هنوز هم اضافه وزن دارند. آنها تمام مشکلات خود را ناشی از اضافه وزن می دانند. اضافه وزن فقط یک اثر بیرونی از یک مشکل درونی عمیق است. از نظر من ، این بیانگر ترس و نیاز به حمایت دارد. وقتی احساس ترس یا ناامنی می کنیم یا “به اندازه کافی خوب نیستیم” ، بسیاری از ما برای حمایت از خودمان وزن اضافی می گیریم. وقت گذاشتن خود را به خاطر اضافه وزن برای سرزنش خود ، احساس گناه در مورد هر لقمه غذایی که می خوریم ، انجام تمام اعدادی که هنگام افزایش وزن روی خود انجام می دهیم صرف اتلاف وقت است. بیست سال بعد ما هنوز می توانیم در همان وضعیت قرار بگیریم زیرا ما حتی شروع به مقابله با مشکل واقعی نکرده ایم. دانلود کتاب شفای زندگی PDF
تمام آنچه که ما انجام داده ایم این است که خود را هراسناک تر و ناامن تر کنیم و برای حمایت از خودمان وزن اضافی بیشتری می گیریم. بنابراین من حاضر نیستم روی وزن اضافی یا رژیم های غذایی تمرکز کنم. تنها رژیمی که مؤثر است رژیم ذهنی است – که شامل رژیم گرفتن از افکار منفی می شود. من به درمانجو ها می گویم ، “بگذارید فعلاً این مسئله را به یک طرف بگذاریم در حالی که ابتدا روی چند مورد دیگر کار می کنیم.” آنها اغلب به من می گویند که آنها نمی توانند خودشان را دوست داشته باشند زیرا بسیار چاق هستند ، یا به گفته یک دختر ، ” خیلی تپل و خیکی شدم”. من توضیح می دهم که آنها چاق هستند زیرا خودشان را دوست ندارند. وقتی شروع به دوست داشتن و قبول کردن خود می کنیم ، شگفت آور است که چگونه وزن از بدن ما محو می شود. گاهی اوقات درمانجو ها حتی وقتی من توضیح می دهم که تغییر زندگی آنها ساده است ، از من عصبانی می شوند. حتی ممکن است احساس کنند من مشکلات آنها را درک نمی کنم.
مثلا یک زن بسیار ناراحت شد و گفت: “من برای کمک گرفتن در پایان نامه ام به اینجا آمدم ، نه اینکه یاد بگیرم خودم را دوست داشته باشم.” از نظر من کاملاً واضح بود که مشکل اصلی او نفرت از خود بود و این در همه قسمت های زندگی او ، از جمله نوشتن پایان نامه ، دیده می شد. تا وقتی که احساس می کرد خیلی بی ارزش است نمی تواند در هیچ کاری موفق شود. او نمی توانست صدای من را بشنود و با گریه اتاق ترک کرد ، یک سال بعد با همان مشکل به علاوه بسیاری از مشکلات دیگر بازگشت. بعضی از افراد آماده نیستند و هیچ قضاوتی هم در این مورد وجود ندارد. همه ما شروع به ایجاد تغییرات خود در زمان ، مکان و ترتیب مناسب برای خود می کنیم. من تا چهل سالگی حتی شروع به ایجاد تغییرات نکردم.

⦁ مشکل واقعی
بنابراین در اینجا درمانجو است که تازه به آینه کوچک بی خطر نگاه کرده است و خیلی ناراحت است. من با لبخند می گویم ، “خوب ، اکنون ما در حال بررسی” مشکل واقعی ” هستیم ؛ اکنون می توانیم بفهمیم چه چیزی واقعاً سر راه شما قرار گرفته است. ” سپس من بیشتر در مورد دوست داشتن خود صحبت می کنم ، و می گویم دوست داشتن خود جایی شروع می شود با انتقاد از خود برای هر چیزی را کنار بگذاریم. وقتی از آنها می پرسم آیا از خودشان انتقاد می کنند ، چهره آنها را تماشا می کنم. واکنش آنها خیلی چیز ها را به من می گوید:
⦁ خُب ، من این کار را می کنم ؛
⦁ همیشه ؛
⦁ نه به اندازه گذشته ؛ دانلود کتاب شفای زندگی PDF
⦁ خوب ، اگر از خودم انتقاد نکنم ، چگونه می خواهم تغییر کنم؟
⦁ مگر همه اینجوری نیستند؟
پاسخ که من به آخری می دهم این است که ، “ما در مورد همه صحبت نمی کنیم ، بلکه در مورد شما صحبت می کنیم. چرا از خود انتقاد می کنید؟ شما چه مشکلی دارید؟ ”
همانطور که آنها صحبت می کنند ، من یک لیست تهیه می کنم. آنچه آنها می گویند اغلب با “لیست باید” آنها مطابقت دارد. آنها احساس می کنند خیلی بلند ، کوتاه ، چاق ، لاغر ، ابله ، پیر ، جوان و یا زشت هستند. (معمولاً زیبا ترین خانم ها و یا خوش تیپ ترین ها آقایان این حرف را می زنند.) یا می گویند خیلی دیر یا خیلی زود می رسند ، خیلی تنبل و غیره … هستند. توجه کنید که تقریباً همیشه چیزی بسیار زیاد است.
سرانجام ، ما به نتیجه می رسیم ، و آنها می گویند ، “من به اندازه کافی خوب نیستم.” هورا ، هورا! ما سرانجام موضوع اصلی را پیدا کردیم. آنها از خود انتقاد می کنند زیرا یاد گرفته اند باور کنند “به اندازه کافی خوب نیستند”. درمانجو ها همیشه از اینکه ما تا چه اندازه به این مرحله رسیده ایم شگفت زده می شوند. اکنون لازم نیست با هیچ یک از عوارض جانبی مانند مشکلات بدن ، مشکلات رابطه ، مشکلات مالی یا کمبود عبارات خلاقانه اذیت شویم. ما می توانیم تمام انرژی خود را برای حل و فصل علت کلی مشکل بگذاریم: “دوست نداشتن خود!”

 

در بی انتهایی زندگی جایی که من هستم ، همه چیز عالی و تمام و کمال است. من همیشه تحت محافظت و راهنمایی خداوند هستم. برای من نگاه به درون خودم محفوظ از خطر است. برای من نگاه به گذشته محفوظ از خطر است. برای من امن است که دیدگاه زندگی ام را بزرگ کنم. فراتر از شخصیتم گذشته ، حال یا آینده هستم. اکنون ترجیح می دهم از مشکلات شخصیتی خود فراتر بروم تا شکوه وجودی خود را تشخیص دهم. من کاملاً مایلم یاد بگیرم که خودم را دوست داشته باشم. همه چیز در دنیای من خوب است.

فصل سوم این مشکل از کجا آمده است؟
“گذشته بر من قدرت ندارد.” دانلود کتاب شفای زندگی PDF
بسیار خوب ، ما چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته ایم و آنچه فکر کردیم مشکل است را پیدا کرده ایم. اکنون ما به آنچه که من معتقدم مشکل واقعی است رسیده ایم. ما احساس می کنیم که به اندازه کافی خوب نیستیم و کمبود عشق به خود احساس می کنیم. از نگاه من به زندگی ، اگر مشکلی پیش بیاید ، اون باید واقعی باشد. بنابراین بگذارید ببینیم این اعتقاد از کجا ناشی شده است. چگونه از نوزادی کوچک که کمال خود و زندگی را می داند به فردی که دارای مشکلاتی است و غیر از این احساس بی لیاقتی و دوست نداشتن خود احساسی ندارد، تبدیل شدیم ؟ افرادی که قبلاً خودشان را دوست دارند می توانند حتی بیشتر خودشان را دوست داشته باشند.
به گل رز از زمانی که شکوفه ای ریز است فکر کنید. همانطور که به گل کامل تبدیل می شود ، حتی تا افتادن آخرین گلبرگ ، همیشه زیبا است ، همیشه عالی است ، همیشه تغییر می کند. در مورد ما نیز همینطور است. ما همیشه عالی ، همیشه زیبا و همیشه در حال تغییر هستیم. ما با درک ، آگاهی و دانشی که داریم بهترین کار را انجام می دهیم. هرچه به درک ، آگاهی و دانش بیشتری دست پیدا کنیم ، در این صورت کارهایی متفاوت انجام خواهیم داد. دانلود کتاب شفای زندگی PDF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *