دانلود کتاب حافظه نامحدود PDF

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این دروغ بزرگترین دستور است، بهانه ای از نوع غم انگیزترین. ” شما به چیزهای بیشتری احتیاج ندارید. شما برای داشتن تمرکز درخشان یا حافظه عالی به یک مارکت استعدادی خاص نیاز ندارید. تمام آنچه شما نیاز دارید به یادگیری، یک روش و انضباط شخصی است.

۲٫ بهبود حافظه مهم است
افراد موفق معتقدند آنچه انجام می دهند مهم است و ارزش انجام دادن آن را دارند. با این باور، مردم با علاقه و تعهد خود حرکت می کنند.
یک هفته بدون حافظه خود را در نظر بگیرید. این شکلی شما قادر به انجام هیچ کاری نیستید.
هر کاری که می کنید، می گویید و می فهمید به کمک حافظه انجام می شود. این مهمترین عملکرد ذهنی شماست و اگر آن را بهبود ببخشید زندگی خود را بهبود بخشیده اید.

۳٫ من توانایی های باورنکردنی دارم. حافظه من نامحدود است دانلود کتاب حافظه نامحدود PDF
به مقدار اطلاعاتی که قبلاً در حافظه خود ذخیره کرده اید فکر کنید (اعداد، داستان ها، جوک ها، تجربیات، کلمات، نام ها و مکان ها). شما باید گوش دهید، از آنچه تازه شنیده اید معنی ایجاد کنید و سپس پاسخ را در حافظه خود جستجو کنید. حتی همه رایانه های موجود به هم متصل نیز نمی توانند چنین شاهکاری را انجام دهند. هنگامی که روش های حافظه را یاد گرفتید ، توانایی خارق العاده خود را خواهید دید.

۴٫ هیچ مشکلی وجود ندارد ، فقط بازخورد وجود دارد
حافظه خود را به درستی تقویت کنید. یکی از بهترین راه ها برای تقویت باور این است که از خود بپرسید، “حافظه من چگونه به من خدمت می کند – چگونه این روش عمل می کند؟” به طور کلی، مردم فقط به جایی که حافظه آنها اشتباه رفته است توجه می کنند؛ بنابراین، این کار آن هارا ضعیف تر می کند. نقاط قوت خود را متمرکز کنید و رویکرد خود را تغییر دهید.
۵٫ من همه چیز را نمی دانم
فکر کردن به چیزهایی که ذاتا خوب نیستند کاریست بیهوده و خطرناک! زیرا این کار مانع یادگیری چیزهای جدید می شود. گوش دهید و به دیدگاه های مثبت علاقه مند شوید و از تغییرات و همچنین موارد جدید استقبال کنید. اجازه دهید اطلاعات به شما مراجعه کنند. اکنون تصمیم بگیرید که فقط ذهن خود را به خوبی تغذیه خواهید کرد. باورهای توانمند سازی آسمانی را تا آنجا که می توانید تصویب و امتحان کنید. از آنها استفاده کنید و زندگی خود را در جهت جدیدی تماشا کنید.

اکنون اقدام کنید!
۱٫ اعتقادات محدودکننده خود را شناسایی کنید. دانلود کتاب حافظه نامحدود PDF
۲٫ این باورها را زیر سوال ببرید و از خود بپرسید: “آیا نمی توانم حافظه را بهبود ببخشم یا زمانی برای بهبود حافظه نمی گذارم؟”
۳٫ در مورد ذهن و توانایی های بالقوه خود چه باور دیگری دارید؟
۴٫ این جمله جیم ران را بخاطر بسپارید، “اگر دوست ندارید اوضاع الان رو، آن را تغییر دهید! شما درخت نیستید. ”

 

فصل ۴ الان اینجا باش
“تمام افکار خود را بر روی وظیفه انجام شده متمرکز کنید. اشعه خورشید تا زمانی که به کانون توجه نرسد، نمی سوزاند. ”
– الکساندر گراهامبل

همه ما استعداد داریم: استعداد قدرت تفکر را در خود داریم. شما می توانید تفکر خود را برای بهبود در هر زمینه از زندگی خود متمرکز کنید. شما کنترل آنچه در آن شرکت می کنید را در دست می گیرید. می توانید ادامه دهید تا توجه شما توسط محیط اطراف جلب شود ، یا اکنون می توانید تصمیم بگیرید که آن را هدایت کنید.
بسیاری از مردم بر این باورند که تمرکز فوق العاده یک حالت جادویی است که فقط افراد بسیار کمی با آن متولد می شوند. به عنوان مثال، آیا شما با این جمله موافق هستید: عضلات دوسر بزرگ عضلاتی هستند که شما با آن متولد شده اید؟ قطعا نه، زیرا همه ما می دانیم که این عضلات حاصل تمرین در یک سالن بزرگ ورزشی که ساعت ها طول می کشد. با این حال ، مردم به آنچه شما دارید یا ندارید توجه می کنند. تمرکز ، مانند هر چیز دیگری در زندگی ، عملی می شود. دانلود کتاب حافظه نامحدود PDF
تمرکز از بسیاری از انتخاب های کوچک است که به طور مداوم انجام می شود. تحقیقات روزمره در مورد مغز به ما می گوید که وقتی چیز جدیدی یاد می گیریم، مغز دائماً در حال تغییر است. افرادی که توجه، آنها را محدود می کنند هنوز از مدل “مغز شما قابل تغییر نیست” استفاده می کنند. ما می دانیم که تمرکز
می تواند بهبود یابدو باید هم بهبود یابد. شما اکنون همه خصوصیات را در خود دارید تا ذهن خود را کنترل کنید و قدرت خود را پس بگیرید.
در اینجا آموزش توجه روزانه یک فرد متوسط وجود دارد: آنها صبح بیدار می شوند، نه با آرامش، معمولاً با برخی از آهنگ ها با صدای بلند یا زنگ هشدار بلند، سپس آنها از رختخواب به حمام می روند و در آنجا به صد ها کار فکر می کنند که یا باید نگران آن باشند یا انجامشان دهند. متأسفانه، آنها وقت کافی برای آماده شدن به خودشان نداده اند و فقط می توانند صبحانه ناسالم را بخورند و با قهوه پر شوند. آن هم با عجله!آنها سوار اتومبیل خود می شوند، رادیو را روشن می کنند، تماس تلفنی برقرار می کنند یا حتی سعی می کنند در ترافیک پیام کوتاه ارسال کنند. طبیعیه که آنها درگیر هستند و حتی عصبانی نیز می شوند، با این حال، ترافیک هم ایجاد بشه دیگر خیلی بهم ریخته می شوند، باید این مواقع فکر کنند که این روال کار رو تغییر بدهند. در واقع، ما نگران هستیم و درگیر هستیم.
توجه به “میلیون” چیزهایی که همه می توانند منتظر زمان مناسب باشند، اما توجهمان را جلب می کنیم تا در جهات مختلف حرکت کنیم. الان در ذهن خود یک ورزشکار المپیکی را تصور کنید. آیا ورزشکار شما
می تواند رقابت کند؟ دلیل اینکه توجه و تمرکز ما چندان زیاد نیست، این است که آن را آموزش نداده ایم.
ما همچنان کانالهای ذهن خود را تغییر می دهیم و هرگز به اندازه کافی در یک کانال خاص متوقف
نمی شویم. ما تقریباً به هر کاری که این روزها انجام می دهیم، نیمه دل می مانیم. ما در یک توهم زندگی و فعالیت می کنیم و فکر می کنیم. در ذهن ما این تجسم به وجود آمده که “مشغله” برابر با تجارت خوب است. اما مشغله گاهی اوقات فقط به تعویق انداختن مبدل است. مشغله ممکن است باعث شود شما احساس خوبی داشته باشید و فکر کنید مثمر ثمرتر هستید اما وقتی در پایان روز به گذشته نگاه می کنیم متوجه می شویم که کار ارزشمندی انجام نداده ایم. ما ذهن خود را آموزش می دهیم تا توجه جزئی مداوم داشته باشد ، و توجه ما پاره پاره تر می شود. تمرکز داشته باشید و ذهن خود را آموزش دهید خیلی سخت نیست. شما فقط باید یاد بگیرید که آرامش بیشتری پیدا کنید. شما باید یاد بگیرید که اکنون اینجا باشید. وقتی در محل کار خود هستید، در محل کار خود باشید. وقتی در خانه هستید، تمرکز و ذهنتان فقط آنجا باشد.
سکوت را یاد بگیرید. بگذارید ذهن آرام شما گوش کند و جذب شود. ” دانلود کتاب حافظه نامحدود PDF
ما ذهن خود را با انواع درگیری ها پر می کنیم، و این ما را از تمایلات دور می کند. آیا تا به حال با شخصی در خانه درگیر شده اید، سپس بعد دعوا به کار خود میپردازید و تمام روز نمی توانید تمرکز خود را حفظ کنید. درگیری ها ذهن شما را در چند جهت جلب می کند. وقتی ذهن خود را با درگیری پر می کنید، ذهن شما همه جا خواهد ماند و پراکنده خواهد شد.
تعارض نقطه مقابل تمرکز است.
وقتی آرام باشید، از لحظه لذت خواهید برد و ذهن شما مانند پرتو لیزر می شود. آرامش و تمرکز یک چیز مساوی هستند.
چهار زمینه وجود دارد که باید برای از بین بردن تعارض و ایجاد آرامش در ذهن خود به آنها توجه کنید:

۱٫ صدای داخلی خود را کنترل کنید
آیا در ذهنتان یک صدای کم است که با شما صحبت می کند؟ اگر مطمئن نیستید، احتمالاً از خود
می پرسید: “آیا این صدا هست یا نه؟” همه ما یک صدا داریم در درون خود و این تأثیر زیادی در تمرکز و زندگی ما دارد. شما دائماً با خودتان صحبت می کنید اما تنها مشکل این است که شاید خودتان را در انجام کارهای اشتباه تشویق کنید. شروع کن و کارهای بیشتر و درستی انجام بده.
امورز چطور تمرکز داشتید، کجاها تمرکز بیشتری داشتید؟ در کدام حوزه از زندگی خود باید “ضرب و شتم” خود را متوقف کنید؟ صدای درونی شما توانایی ارائه دستورالعمل ها را دارد بنابراین درون خود را به خوبی آموزش دهید. این مرکز تمرکز شما در کنترل است که به شما کمک می کند دنیای خود را توضیح داده و آن را معنا کنید. با صداهای اشتباه موافق نیستید؛ تمام نفرت از خود و تعارض فقط یک فکر است یا کمی صدا … بنابراین فکر خود را تغییر دهید. به یاد داشته باشید که اگر به خود دستورات بد بدهید، اتفاقات بدی رخ خواهد داد. دانلود کتاب حافظه نامحدود PDF

۲٫ چند وظیفه ای را متوقف کنید
ما تمرکز و آرامش خود را با انجام چند وظیفه در لحظه از بین می بریم. چند وظیفه ای یک افسانه است! اگر به شکار کردن یک شیر در طبیعت نگاه کنید میبینید که او فقط روی یک حیوان تمرکز کرده است و هرگز برای شکار دو حیوان تمرکز نمی کند. او به تنهایی فکر می کند و تمام تلاش خود را می کند تا به هدف برسد. در سیرک وقتی شیرها را آموزش می دهند، یک صندلی جلوی صورت خود می گذارند تا رفتار آنها را کنترل کند. این باعث سردرگمی شیر ها می شود. اکنون آنها چهار پایه صندلی را برای تمرکز خود دارند و به نوعی تمرکز آن ها فقط یک چیز است که چهار پایه های صندلی می باشد. انسانها هم همینطورند. مغز ما واقعاً می تواند همزمان فقط روی یک چیز تمرکز کند. تمرکز همزمان روی دو چیز غیرممکن است. هنگامی که شما چند کار را همزمان انجام می دهید،در انجام وظایف جابجا می شوید، همیشه نیمه حضوری هستید و این بسیار موثر نیست. ما نمی توانیم همزمان بیش از یک کار را به خوبی انجام دهیم. این یکی از مخرب ترین افسانه های موجود است.
ما در حال آموزش مغز خود هستیم تا دچار کمبود توجه شود. بسیاری از افراد دیگر نمی توانند برای مدت زمان طولانی تمرکز کنند. من شنیده ام که افراد عادی به طور متوسط روزانه ۵۰ بار به تلفن همراه خود نگاه می کنند. ما در طی آنچه که باید در خانواده و روابط خانوادگی باشد، مانند ایمیل، اخبار، فیس بوک و توییتر و… هستیم. مردم این روز ها حتی هنگام رانندگی هم از تلفن همراه خود استفاده می کنند. رانندگی با تلفن همراه باعث می شود ۰٫۵ ثانیه کندتر به ترمز برسید. اگر با سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت رانندگی
می کنید، در ۰٫۵ ثانیه ۱۵٫۵ متر مسافت طی می کنید، در این فاصله خیلی اتفاق ممکن است رخ دهد. اگر حواس شما در اتومبیل پرت باشد، ۹ برابر احتمال تصادف دارید که این خیلی خطرناک است و به همین دلیل پیام صوتی اختراع شد!
مشاور علوم اعصاب، مارلی اسپرینگر می گوید: “شناخت ما این است که انجام چند وظیفه ای ۵۰٪ در افراد باعث کندی می شود و ۵۰٪ اشتباهات بیشتری به آنها اضافه می کند.” دانلود کتاب حافظه نامحدود PDF
یک تحقیق کامل وجود دارد که نشان می دهد چند وظیفه ای بهره وری کمتری دارد، باعث می شود خلاقیت کمتری داشته باشید و در تصمیم گیری های زیادی باعث اشتباه شوید. همچنین نمی توانیم از لحظه هم لذت ببریم و این به ما آسیب زیادی میرساند. بلیز پاسکال می گوید، “تمام بدبختی های انسان ناشی از این است که نمی تواند در اتاق خود آرام بنشیند.” سوار ماشین می شویم، باید رادیو را روشن کنیم. در خانه، ما باید تلویزیون را روشن کنیم. وقتی تلویزیون تماشا می کنیم کانال ها را عوض می کنیم. حتی بیشتر اوقات برای تماشای تلوزیون هم توجه کافی نداریم. ما دائما ذهن خود را پر از درگیری می کنیم. اکثر مردم اجازه می دهند تا توجه آنها به جهات مختلف جلب شود. تعداد کمی از افراد توجه خود را معطوف می کنند. عدم توجه، اختلال واقعی است.
با تغییر مداوم کانالهای ذهن خود، بیش از حد خود را متوقف نکنید. با انجام هرکاری ذهن خود را تیز تر کنید. به جای تصمیم گیری برای کاهش کیفیت مربوط به انجام وظیفه همزمان، ارزش انجام وظایف متوالی را دوباره کشف کنید. کارهای استثنایی همیشه با تمرکز انجام می شود و ایده جدیدی کشف می شود. هیچ چیز عالی از یک تلاش پراکنده حاصل نمی شود. وقتی کاری را انجام می دهید تمرکز داشته باشید، قدرت مغز شما ایده ایی را کشف خواهد کرد.

۳٫ بدانید چه می خواهید
وقتی مردم به اطلاعاتی دسترسی پیدا می کنند، دقیق نمی دانند که از این اطلاعات چه می خواهند. آنها ذهن خود را به چیزی که می خواهند هدایت نمی کنند. با ایجاد یک عکس قوی در ذهن خود درگیر شوید و به اطلاعاتی که می خواهدی تمرکز کنید.
هدف: هدف مشخصی داشته باشید زیرا تمرکز شما را بیشتر می کند و در کل کار شما را برای رسیدن به هدف راحت تر می کند. همیشه این را از خود بپرسید که چرا چیزی را می خوانید یا یاد می گیرید. هدف خود را سرلوحه ذهن خود قرار دهید. اگر نمی دانید چه می خواهید، از کجا می خواهید بدانید؟ یادگیری با یک هدف باعث افزایش توجه، درک مطلب، حفظ و سازماندهی افکار شما می شود. با توجه به هدف و تمرکزی که دارید اطلاعات بیشتری به دست خواهید آورد. دانلود کتاب حافظه نامحدود PDF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *