دانلود رایگان کتاب پرورش گل رز با فرمت پی دی اف

دانلود کتاب آموزش پرورش گل رز
دانلود کتاب
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ به طور متناوب دانلود کتاب آموزش پرورش گل رز بر روی ساقه به عهده. در بیشتر گونه‌ها، ۵ تا ۱۵ سانتی‌متر (۲٫۰ تا ۵٫۹ اینچ) طول، پین‌دار ، با (۳–) ۵–۹ (–۱۳) برگچه‌ها و پایه‌های پایه دارند . برگچه ها معمولاً دارای حاشیه دندانه دار و اغلب چند خارهای کوچک در قسمت زیرین ساقه هستند. بیشتر گل های رز برگریز هستند اما تعداد کمی (به ویژه از آسیای جنوب شرقی ) همیشه سبز یا تقریباً چنین هستند.
گل بسیاری از گونه های پنج گلبرگ، به استثنای روزا sericea ، که معمولا تنها چهار. هر گلبرگ به دو لوب مجزا تقسیم می شود و معمولاً سفید یا صورتی است، هرچند در گونه های کمی زرد یا قرمز است. دانلود کتاب آموزش پرورش گل رز در زیر گلبرگ ها پنج کاسبرگ وجود دارد (یا در مورد برخی از Rosa sericea ، چهار). اینها ممکن است به اندازه ای طولانی باشند که از بالا قابل مشاهده باشند و به صورت نقاط سبز رنگی که با گلبرگ های گرد متناوب هستند ظاهر شوند. چندین تخمدان برتر وجود دارد که به آکن تبدیل می شوند . [۳] گل رز در طبیعت گرده افشانی حشرات است.
میوه دانه از گل رز توت مانند ساختار به نام است گل رز هیپ . بسیاری از داخلی ارقام انجام باسن را تولید نمی کند، به عنوان گل هستند تا محکم گلبرگ که آنها دسترسی برای ارائه نمی گرده افشانی . دانلود کتاب آموزش پرورش گل رز باسن اکثر گونه ها قرمز است، اما تعداد کمی (مثلاً Rosa pimpinellifolia ) باسن بنفش تیره تا سیاه است. هر مفصل ران شامل یک لایه گوشتی بیرونی، hypanthium ، که شامل ۵-۱۶۰ “دانه” (از لحاظ فنی خشک میوه تک کشت به نام Achenes تخم ) جاسازی شده در یک ماتریس از خوب است، اما سفت، موهای. گل رز برخی از گونه ها به ویژه رز سگی ( Rosa canina ) ورز روگوزا ( Rosa rugosa )، از نظر ویتامین C بسیار غنی است که از غنی ترین منابع هر گیاهی است . باسن توسط پرندگان میوه خوار مانند برفک و موم خورده می شود که سپس دانه ها را در مدفوع خود پراکنده می کنند. برخی از پرندگان، به ویژه فنچ ها نیز دانه ها را می خورند.
رشدهای تیز در امتداد ساقه گل رز، اگرچه معمولاً “خار” نامیده دانلود کتاب آموزش پرورش گل رز می شود ، برخلاف خارهای واقعی که ساقه های اصلاح شده هستند ، از نظر فنی خاردار هستند ، برآمدگی های اپیدرم (لایه بیرونی بافت ساقه) . خارهای رز معمولاً قلاب‌های داسی شکلی هستند که به گل رز کمک می‌کنند تا هنگام رشد روی آن به سایر گیاهان آویزان شود. برخی گونه ها مانند رزا روگوزا و رز رشکک اند پر بسته بندی شده خار مستقیم، احتمالا اقتباسی برای کاهش در حال مشاهده توسط حیوانات، بلکه احتمالا اقتباسی برای به دام انداختن باد شن و ماسه و بنابراین کاهش فرسایش و حفاظت از خود ریشه(هر دوی این گونه ها به طور طبیعی در تپه های شنی ساحلی رشد می کنند ). علیرغم وجود خار، گل رز اغلب توسط آهوها مرور می شود . برخی از گونه های گل رز فقط دارای خارهای باقی مانده هستند که هیچ نقطه ای ندارند.دانلود کتاب آموزش پرورش گل رز