دانلود رایگان کتاب پرورش سبزی

دانلود کتاب پرورش سبزی

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود رایگان کتاب پرورش سبزی

حداقل برسانید. برای دلسرد شدن نهال های علف های هرز ، از یک کج بیل یا چنگال دستی به آرامی هم بزنید ، یا سطح زیرین خاک را کشت دهید. یک مالچ کاه تمیز ، کمپوست یا پلاستیک می تواند علف های هرز را در اطراف گیاهان بزرگتر مانند گوجه فرنگی دور نگه دارد.

غذای آینده خود را تغذیه کنید
کود دادن به سبزیجات به حداکثر رساندن محصول کمک می کند. باغداران ارگانیک معمولاً می دانند که افزودن کمپوست با کیفیت بالا در زمان کاشت ، تمام نیاز سبزیجات آنها است. سایر باغبانان ممکن است با توجه به دستورالعمل های موجود در جعبه یا کیسه ، یک کود سبزیجات بسته بندی شده در فصل گرم را در نظر بگیرند .

beetle on chewed leaf

اعتبار: بلین موتس
در برابر آفات و بیماریها مقاومت کنید
برخی از مشکلات به راه حل های ویژه ای نیاز دارند ، اما به طور کلی این دستورالعمل ها را برای دور نگه داشتن آفات از گیاهان دارویی دنبال کنید.

حیوانات را بیرون نگه دارید
آفات بزرگ ، مانند گوزن و خرگوش ، می توانند باغ های سبزیجات را از هر نوع مختل کنند. یک حصار به طول ۸ فوت طول می کشد تا گوزن ها از باغ پرش نکنند . یک حصار باید ۶ اینچ در زیر خاک امتداد یابد تا خرگوش ها از حفاری جلوگیری کنند.

جلوگیری از حشرات مخرب دانلود رایگان کتاب پرورش سبزی
برداشتن حشرات و مکمل های بزرگ با دست (و انداختن آنها در سطل آب غباری) روشی ایمن و م toثر برای مقابله با آلودگی های محدود است. برای مقادیر بیشتر حشرات ، اسپری های ضد صابون حشره کش را که می توانید در بیشتر مراکز باغ پیدا کنید ، امتحان کنید . از هر کدام از مواد شیمیایی کنترل کننده آفات استفاده می کنید ، دستورالعمل های سازندگان را با دقت دنبال کنید.

با بیماری های قارچی مبارزه کنید
با آبیاری خاک و نه برگ گیاهان ، احتمال بیماری های قارچی را کاهش دهید . اگر از آب پاش استفاده می کنید ، این کار را در اوایل روز انجام دهید تا شب برگ ها خشک شوند. اگر گیاه طعمه بیماری شد ، سریعاً آن را بکشید و در سطل زباله بیندازید. گیاهان بیمار را به انبوه کمپوست خود اضافه نکنید.

پیشگیری های اضافی از بیماری شامل رشد انواع سبزیجات است که به عنوان مقاوم در برابر بیماری ذکر شده و هر ساله محل گیاهان شما را تغییر می دهد. ایده اخیر کمک می کند تا بیماری ها جایگاه دائمی در باغ شما پیدا نکنند.

harvesting lettuce snipping دانلود رایگان کتاب پرورش سبزی

اعتبار: J WILDE تصاویر خلاق
برداشت سبزیجات
برداشت سبزیجات شما باغبانی است. بسیاری از سبزیجات را می توان چندین بار در طول فصل رشد برداشت کرد. به عنوان مثال کاهو برگ بعد از اینکه مقداری برگ جوان و لطیف را خرد کردید ، به رشد و تولید ادامه خواهد داد. کدو حلوایی (کدو سبز) و خیار را می توان در حالی که میوه چند اینچ یا بزرگتر است برداشت کرد.

قانون کلی: اگر به نظر می رسد به اندازه کافی خوب برای خوردن غذا باشد ، احتمالاً چنین است! با بسیاری از سبزیجات ، هرچه بیشتر چیده شوید ، گیاه بیشتر تولید می کند.دانلود رایگان کتاب پرورش سبزی