دانلود رایگان کتاب پرورش اسب

دانلود کتاب پرورش اسب

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود رایگان کتاب پرورش اسب

رحله ۴: چرخه فحلی مادیان را پیگیری کنید تا بدانید چه زمانی تخمک گذاری می کند
چرخه فحلی مادیان ۲۱ روز طول می کشد ، اما او فقط در گرما گرم می شود و برای پنج تا هفت روز پذیرای تولید مثل است. تخمک گذاری در طی ۲۴ تا ۳۶ ساعت گذشته از فحلی رفتاری اتفاق می افتد.

مکفرسون می گوید: “تولید مثل نزدیک به تخمک گذاری باید همیشه هدف باشد.”

دانستن زمان مادیان در گرما برای تعیین زمان دامپزشک برای بررسی مادیان برای فولیکول ها مهم است ، که می تواند به تعیین تخمک گذاری و زمان تولید مثل از طریق پوشش طبیعی یا تلقیح مصنوعی (AI) کمک کند.

Macpherson برای شناسایی علائم گرما در مادیان از قبیل علاقه به اسب نر (به ویژه در تماس سر به سر) ، “چشمک زدن” ولور ، چمباتمه زدن به حالت تولید مثل (پذیرایی) ، بالا بردن دم ، و تکرر ادرار. علائم مادیان غیر قابل تحمل برای نریان شامل گوشهای سنجاق ، بستن دم ، پرخاشگری و ضربه زدن به سمت نریان و بی علاقگی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد طعنه زدن ، به TheHorse.com/14717 مراجعه کنید .

مرحله ۵: تعیین زمان تولید مادیان دانلود رایگان کتاب پرورش اسب
هنگامی که مادیان دوچرخه سواری را شروع کرد ، مالک باید تصمیم بگیرد که آیا او را در اولین گرما پرورش می دهد – این روش معمول نیست ، ولفسدورف می گوید – یا منتظر گرم شدن های بعدی باشد که نرخ بارداری بیشتری دارند. اگر در حال پرورش اسب نژاد بالقوه اصیل هستید ، می خواهید این کره اسب تا آنجا که ممکن است نزدیک به ۱ ژانویه – تاریخ رسمی تولد نژاد – متولد شود.

روش تولید مثل – پوشش زنده یا هوش مصنوعی – همچنین زمان تولید مثل را تعیین می کند. تولید مثل از طریق هوش مصنوعی تا حدی بر اساس استفاده از منی تازه ، خنک یا منجمد است. منی تازه بالاترین میزان باروری را دارد زیرا فرآوری نمی شود ، اما قابل حمل نیست و باید فوراً استفاده شود. ماندگاری مایع منی وابسته به نریان است اما از ۳۶ تا ۴۸ ساعت از زمان جمع آوری تا لقاح مناسب است. با این روش ها دامپزشک باید مادیان را برای تخمک گذاری ظرف ۲۴ تا ۴۰ ساعت پس از تلقیح آماده کند (مرحله ۶ را ببینید). منی یخ زده می تواند حتی پیچیده تر باشد ، زیرا تلقیح باید طی شش ساعت قبل یا بعد از تخمک گذاری انجام شود و بنابراین ، کمترین میزان موفقیت را ایجاد می کند. دانلود رایگان کتاب پرورش اسب

ولفسدورف می گوید: “با منی خنک شده ، شما باید تعیین کنید که نریان در چه روزهایی جمع آوری و حمل می شوند و آیا آنها برای مقابله با هواپیما (توسط هواپیمای تجاری) یا توسط FedEx یک شبه حمل می شوند.” “این به شما کمک می کند تا زمان تلقیح خود را با استفاده از عوامل تحریک کننده تخمک گذاری برای زمانی که مایع منی دریافت می کنید ، انجام دهید.”

مرحله ششم: از فن آوری دامپزشکی برای تولید مثل با تخمک گذاری استفاده کنید
یک راه برای زودتر باردار شدن مادیان و / یا پیگیری بهتر چرخه او این است که دامپزشک او را “با یک چرخه کوتاه” از اولین گرما پس از پوست انداختن (همان حرارت کره کره ) ، اگر او را پرورش می دهید. دامپزشک این کار را با تجویز پروستاگلاندین های برون زا (ناشی از مادیان) انجام نمی دهد تا او را زودتر به گرما برگرداند. این دوره معمولی ۱۴ – ۱۷ روزه هضم (بین فحلی) را کوتاه می کند. هنگامی که مادیان دوباره به گرما بازگردد ، به اندازه فولیکول در زمان دریافت پروستاگلاندین بستگی دارد (معمولاً شش روز پس از تخمک گذاری). دانلود رایگان کتاب پرورش اسب