دانلود رایگان کتاب اموزش شطرنج

دانلود کتاب اموزش شطرنج

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود رایگان کتاب اموزش شطرنج

در chess.com آغاز کردم. مهارت اصلی در شطرنج شناخت الگو است – هرچه نمونه های بیشتری را دیده و حل کرده باشید ، در شناخت الگو بهتر می شوید. این مربوط به اصل آموزش فوق العاده آموزش است – مهارتی را که بزرگترین گلوگاه پیشرفت شماست ، انتخاب کنید و آن را بارها و بارها تمرین کنید.
در این صورت ، من این اصل را حتی بیشتر پیش گرفتم. معماهای تاکتیکی در chess.com به طرزی مفید به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که نمایانگر نقش های مختلف تاکتیکی هستند.
به عنوان مثال ، سنجاق وجود دارد (وقتی یک قطعه دفاع نمی تواند حرکت کند ، زیرا یک قطعه با ارزش تر در پشت آن قرار می گیرد) ، یک چنگال (وقتی یک قطعه به طور همزمان دو حمله مستقیم انجام می دهد ، که معمولاً منجر به ضرر مادی مدافع می شود) )، و خیلی های دیگر.
برای سرعت بخشیدن به توانایی تشخیص الگوها ، من برای هر نقش به طور جداگانه تاکتیک تمرین کردم و سپس خودم را در یک امتحان رتبه بندی شده با تمام نقوش آزمایش کردم. من این کار را چندین بار انجام دادم. در اینجا من همچنین از یک اصل فوق العاده یادگیری دیگر استفاده کردم – حفظ – تمرین یک نقوش خاص بارها و بارها ، تقریبا فراتر از آنچه لازم به نظر می رسد تا واقعاً شناخت الگو را در ذهن خود تقویت کنم. در نهایت به رتبه بندی تاکتیکهای ۱۵۱۰ در chess.com رسیدم. دانلود رایگان کتاب اموزش شطرنج
بازی آخر
به موازات این ، من همچنین کار روی بازی آخر را شروع کردم. پس از یک تحقیق جامع آنلاین ، به نظر می رسید که بهترین اتفاق در مورد بازی های نهایی “دوره کامل پایان بازی Silman” توسط استاد بین المللی جرمی سیلمن است.
آنچه در مورد این کتاب بسیار جالب است این است که جزئیات تکنیک هایی را که باید بدانید بستگی به سطح شطرنج شما دارد. برای افراد مبتدی (که وی با داشتن رتبه Elo از ۱۱۰۰ به پایین تعریف می کند) ، او از طریق چندین پایه اصلی ، راهنمایی در مورد اینکه ترکیبات قطعه می تواند در بازی آخر به مادربزرگ منجر شود ، و برخی ایده های کمی پیچیده تر در مورد استفاده از پادشاه / پیاده ها به طور موثر
این اهمیت وجود منابع م onثر در یک پروژه فراآموزی را برجسته می کند – من می توانستم مدت زمان طولانی را به مطالعه همه پیچیدگی های مختلف بازی آخر بپردازم ، اما این برای سطح مورد نظر من مهم نبود. بنابراین ، مطالعه من در مورد بازی آخر فقط حدود شش ساعت طول کشید. دانلود رایگان کتاب اموزش شطرنج
استراتژی
در نیمه راه پروژه (۵۰ ساعت پایین) ، من کاملاً اعتماد به نفس داشتم. کار من در زمینه تاکتیک بسیار پیشرفت کرده بود ، و احساس کردم که ایده های اساسی بازی آخر را مرتب کرده ام.
با این حال ، چند بازی گاه به گاه با دوستان و بدون آموزش رسمی شطرنج ، به من واقعیت بررسی کرد. در بعضی از بازی ها به نظر می رسید که همه چیز کلیک می شود و من به راحتی برنده شدم. در بازی های دیگر ، من بد شکست خوردم. من تعجب کردم که چرا این تنوع است .
آزمایش یکی دیگر از اصول فوق العاده یادگیری لازم بود . من همچنین فهمیدم که در پیش بینی آنچه حریفم برنامه ریزی می کند بسیار بد است. با تأمل در این مورد ، یکی از ویژگی های معماهای تاکتیکی این است که شما همیشه با موقعیتی روبرو می شوید که در آن لبه دارید. بنابراین مهارت بسیار زیادی برای یافتن آن ترکیب جادویی از حرکات است که مزیت شما را به خانه می رساند.
تصویر برای ارسال
عکس از فلیکس میترمایر در Unsplash دانلود رایگان کتاب اموزش شطرنج
من به تدریج فهمیدم که یک قسمت مهم از مجموعه ابزار بازیکنان شطرنج – استراتژی را کاملاً نادیده گرفته ام. اما از کجا شروع کنیم؟ مشاوره استراتژی به صورت آنلاین پایان ندارد ، و بیشتر از آن ، من احساس نمی کردم برای دستیابی به رتبه Elo 1100 مناسب باشم. پس از تحقیقات زیاد ، این پست وبلاگ را در chess.com کشف کردم که به نظر می رسید مروری عالی بر ایده های کلیدی استراتژیک برای مبتدیان.